ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 13:06

Vali Büyükersoy, köy yolları çalışmalarını gezdi


Muş Valisi Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi'nce yapılan yol çalışmalarını inceleyerek, Genel Sekreter Şehmus Yentür'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmalarla Derecik ve Yazla deresi mevkindeki grup köy yollarının standartlara uygun hale getirileceğini belirten Büyükersoy, özellikle Derecik mevkine ulaşım sağlayan Üçevler grup köy yolunun sürekli ulaşıma açık kalmasını amaçladıklarını söyledi.

Büyükersoy, "Bu yıl yolun altyapı ve genişletme çalışmalarına başladık. Yolda çok dar yerler var. Kayaları kırıp, toprağı makinelerle düzelterek yolu genişletiyoruz. Özellikle Derecik yolu gerçekten çok dar ve kullanışsız bir yoldu. Yaptığımız çalışmadan sonra, o yol Üçevler'e kadar kullanışlı hale gelecek." diye konuştu.

Çalışmanın bitmesiyle vatandaşın çok daha kaliteli, standardı yüksek bir yolda ulaşım sağlayacağını belirten Büyükersoy, ardından Yazla Deresi mevkinde yapılan çalışmaları da gezdi.

Bu güzergahta yaklaşık 15 köy ve bağlı mezralar olduğunu söyleyen Büyükersoy, "Burada da kışın sıkıntılar yaşanıyordu. Ekipler yol genişletme çalışması yapıyor. Ardından altyapı çalışmalarına başlayacağız ve yolu asfalta hazır hale getireceğiz. Önümüzdeki dönem yolu asfaltlayacağız" dedi.

Vali Büyükersoy, incelemelerin ardından işçilere baklava ikram etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER