ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 14:13

Vali Büyük, başarılı öğrencileri ödüllendirdi


Sakarya Valiliği 2013 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) başarılı olan ve çeşitli okullarda öğretim gören öğrencileri ödüllendirdi. Sakarya Özel Fatih Koleji öğrencileri ödül töreninde başarılarıyla göz doldurdu.

Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına giren Sakarya Fatih Koleji’nin Altın Çocuklarını, Sakarya Valisi Mustafa Büyük ödüllendirdi. Özel Sakarya Fatih Fen ve Anadolu Lisesi LYS’ de bir çok puan türünde Sakarya birincisi çıkarırken, genel sıralamada da ilk binde 51 derece elde etti. SBS’de ise 23 fen lisesi, 43 anadolu lisesi,6 anadolu öğretmen lisesi,3 sosyal bilimler lisesi,11 anadolu imam hatip lisesi,8 anadolu meslek lisesi kazanarak yine Sakarya’nın gururu oldu.

Özel Sakarya Fatih Fen Lisesi öğrencisi Zahit Gürdal, MF-1 Türkiye 146.sı Sakarya 1.si, Betül Uysal Dil-2 Türkiye 136.sı Sakarya 1.si, Selinay Yılmaz TM-Türkiye 701.si, Sakarya 1.si, Özel Sakarya Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi M. Said Yılmaz TM-3 Türkiye 597.si, Sakarya 2.si olurken yerleştirme sonuçlarında ise 14 Tıp Fakültesi,13 Hukuk Fakültesi,25 Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi,31 Mühendislik Fakültesi, 36 İdari Bilimler Fakültesi'ni kazanmıştı.

Özel Sakarya Fatih Kolejleri Genel Müdürü Reşit Taşdemir, Sakarya da 20 yıldır eğitim- öğretim hizmeti veren okullarının her yıl yüzlerce öğrenciyi hayalleri ile buluşturduğunu ve Türkiye’nin en güzel üniversitelerine gönderdiğini söyledi. Taşdemir, disiplinli ve planlı ders çalışma takibi, soru çözüm ofisleri, yatılı programlar, kariyer günleri, üniversite gezileri düzenleyerek öğrencileri sınava hazırladıklarını belirterek, "Birebir özel çalışmalarla öğrencilerimizin tespit ettiğimiz eksiklerini tamamlamaya çalıştık. 2013-LYS ve SBS sınavında başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutluyor,bu başarıda emeği geçen başta aileleri olmak üzere Sakarya’nın tüm fedakâr öğretmen ve idarecilerine şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER