ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:15

Vali Balkanlıoğlu: Trafik meselesi terörün önüne geçti

Vali Balkanlıoğlu: Trafik meselesi terörün önüne geçti


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, trafik terörünün ülkenin en büyük sorunlarının başında geldiğini, can ve mal kaybının terörün önünde olduğunu söyledi.

Güral Termal Otel’de düzenlenen ‘Hayatı Öğreniyorum Trafik Güvenliği İlköğretim Seminerleri’ne katılan Balkanlıoğlu, "Resmi kayıtlara göre maddi hasarlarımız milyonlarca dolarları bulduğu gibi can kaybı da had safhadadır. Sürekli olarak medyada izlediğimiz kaza ve ölüm haberleri bizleri çok üzmektedir. Bizim gibi gelişmekte olan bir ülke için bu haberler hiçte uygun değildir." dedi.

Balkanlıoğlu, bölünmüş yollar sayesinde kaza riskinin azaldığını, ancak hız yapmaktan, emniyet kemeri takmamaktan ve trafik kurallarına uymamaktan kazaların meydana geldiğini belirtti. Balkanlıoğlu, bölünmüş yollar sayesinde ölümlerin azaldığını, ancak yol veya araba kusurlarının dışında, meydana gelen trafik kazalarının yüzde 90’ının sürücü hatalarından kaynaklandığının tespit edildiğini belirtti. Balkanlıoğlu, "Bu nedenle çocuklarımıza öğretmenleri vasıtasıyla trafik kurallarına uymanın neden önemli olduğunu, uyulmadığı zaman ne tür sonuçlarla karşılaşabileceklerini öğretirsek bir trafik sorununu neredeyse çözmüş oluruz. Trafik sorunun çözümü için çocuklarımızın eğitilmesi çok önemlidir." diye konuştu.

Balkanlıoğlu’nun konuşmasının ardından ‘Hayatımızdaki Trafik’ konulu ilk seminer görevli öğretim üyeleri tarafından katılımcılara verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER