ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 12:53

Vali Aydın, sıkıntıları giderilen aileyi ziyaret etti

Vali Aydın, sıkıntıları giderilen aileyi ziyaret etti


Siirt Valisi Ahmet Aydın, merkez Dumlupınar Mahallesi'nde ikamet eden 85 yaşındaki ihtiyaç sahibi Hasan Sorgun ve torunlarını evinde ziyaret etti.

Vali Aydın, Hasan Sorgun'un daha önce tek başına sağlıksız bir ortamda, kızı Hamide Hatunoğlu ve üç yetim torununun ise başka bir mahallede kirada yaşadıklarını hatırlatarak, "Bu ailelerimizin bütünlüğünü sağlamak ve Hasan dedeyi de yanlarına alarak bakımını yapmak üzere, Hamide Hatunoğlu’na yeni bir ev kiralanacağını ve evin temel ihtiyaçlarının tamamının karşılanacağı ve eğitim çağındaki çocuklara her türlü eğitim desteğinin sağlanacağı sözünü vermiştik. Bu gün de kendilerini yeni evlerinde ziyaret ediyoruz. SYDV vakfımızca ailemize barınma, eğitim, nakdi ve ayni yardımlarla toplamda 13 bin 450 TL yardım yapıldı. Evin tüm ihtiyaçları karşılandı. Çocukların daha sağlıklı bir ortamda ders çalışmalarına imkan sağlandı.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Hasan Sorgun ise kızı ve torunları ile bir arada yaşamlarını sürdüreceklerini belirterek, "Aile bütünlüğümüzü sağlayarak, tüm ev ihtiyaçlarımızı karşılayan ve bizlere bu mutluluğu yaşatan valimize teşekkür ediyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin." diyerek dua etti.

Çocukların eğitim durumları hakkında bilgi alan Vali Aydın, daha sonra Hasan Uygun ile birlikte evi gezdi. Vali Aydın’a evin çatısında tandır ateşinde pişen tandır ekmeği ile otlu peynir ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER