ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:52

Vali Altıparmak, kaymakamlara veda yemeği verdi

Vali Altıparmak, kaymakamlara veda yemeği verdi


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, İçişleri Bakanlığı'nın son Kaymakamlar Kararnamesi'yle tayini çıkan kaymakamlara, Atatürk Üniversitesi Konukevi'nde veda ve iftar yemeği verdi.

        Vali Ahmet Altıparmak'ın eşi Özden Altıparmak'la ev sahipliğindeki veda yemeğine, kaymakamlar da eşleriyle katıldı. Vali Altıparmak, kaymakamlara tecrübelerini anlatarak tavsiyelerde bulundu. Kaymakamlık yaptığı dönemlerde karşılaştığı bazı ilginç olayları paylaşan Vali Altıparmak, sıkıntılı zamanlarda özverinin genellikle kaymakamlara düştüğünü belirtti. Kaymakamlığın idealist bir meslek olduğuna vurgu yapan Vali, "Bu mesleği seçtiğimiz zaman ülkemizin her yerinde ve her şart altında görev yapacağımızı biliyorduk. Bu tayinler belki de meslek hayatımızın en güzel yanlarından birisidir. Dolayısıyla hangi etkenler altında olursa olsun ideallerinizden şaşmadan görevinize devam edeceksiniz. Gerçekten işini yapan, çalışan, gayret eden arkadaşlarımızın başarılı olduklarını ve bir yerlere geldiklerini daha önce gördüm." diye konuştu.

        Mesleki tavsiyelerde bulunan Vali Altıparmak, kaymakamlardan işlerini sağlam yapmalarını ve etraflarındakilere yardımcı olmalarını istedi. Bir farklılık ortaya koyanların sürekli kendini yenileyenler olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Altıparmak, "Sürekli kendinizi yenileyin. Çokça okuyun, etrafınızdaki gelişmeleri iyi takip edin. Bu vesileyle tayini çıkıp giden kaymakamlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Yolları açık olsun. Azimlerinin devamını diliyorum." dedi.

        Tayini çıkan kaymakamlar adına konuşan Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer ise Erzurum’dan güzel izlenimlerle ayrıldıklarını söyledi. Vali Altıparmak daha sonra kaymakamlara hizmetleri anısına plaket verdi

        20 Temmuz 2013 tarihli Kaymakamlar Kararnamesi ile Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, Ordu Altınordu; Aziziye Kaymakamı Turgay Ünsal, Rize Çayeli; Olur Kaymakamı Ömer Çimşit, Rize Kalkandere; Karayazı Kaymakamı Murat Özdemir, Gümüşhane Şiran ve Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy Muş Malazgirt ilçelerine tayin olurken, Pazaryolu Kaymakamı Taner Tengir Ağrı Vali Yardımcılığı'na, Oltu Kaymakamı Fatih Çobanoğlu İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'ne atanmıştı.

        Bu arada Narman Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy'un 1978'de kaymakam olan babası gibi Narman'dan Malazgirt’e tayin olması dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER