ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 15:29

Vali Altınok’un eşinden şehit aileleri ve gazilere ziyaret

Vali Altınokun eşinden şehit aileleri ve gazilere ziyaret


Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, şehit ailelerini ve gazileri evlerinde ziyaret etti. Şehit ve gazi aileleri ile görüşen bayan Altınok, şehit yakınlarının her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Gülhan Altınok, beraberinde Vali Yardımcısı Tolga Polat’ın eşi Asuman Polat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şahin Mercan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenol Mutlu, Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Ahmet Özdemir ve eşi, Aksaray Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak’ın eşi Meryem Koçak ile birlikte Aksaraylı şehitlerden Hüsnü Yaldır ve Zekeriya Şahin’in ailesi ile malul gazilerden Emin Başaran, Ali Göktaş ve Ali Özkan’ı evlerinde ziyaret etti.

Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden bayan Altınok, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu söyledi. Şehitliğin, en kutsal mertebe olduğunu, bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen Altınok, "Bizler ne yapsak, vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir." dedi.

Aksaray Valiliği Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğü'nce, bütün şehit aileleri ve gazilerin iş ve işlemlerinin yürütüldüğünü, şehit ailelerinin sorun ve ihtiyaçları noktasında kendilerine yardımcı olunduğunu belirten bayan Altınok, "Aksaray’daki şehit aileleri ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek görüşüyoruz. Bazı şehit ailelerimizin sıkıntıları olduğunu görüyoruz, hem bu sorunların çözümü hem de onların yalnız olmadıklarını hissettirmek için bu ziyaretlerimizi yapıyoruz." diye konuştu.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Gülhan Altınok, gazilere de hayırlı bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu. Şehit çocukları ve gazi çocuklarına çeşitli hediyeler veren Gülhan Altınok, şehit yakınları ve gazilere, herhangi bir sıkıntıları olduğunda mutlaka kendilerine ulaşmalarını istedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER