ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 17:58

Vali Ali Kolat: "Özel yatırım fakiriyiz"

Vali Ali Kolat: "Özel yatırım fakiriyiz"


Kırıkkale Valisi Ali Kolat, il genelinde yürütülen toplam kamu projelerinin 313 adet olduğunu, bu projelerin toplam bedelinin ise 1 milyar 900 milyon 632 bin 515 lira olduğunu söyledi. Kolat, kamu projelerinin her yıl artarak devam ettiğini, özel yatırımların olması için de çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Kırıkkale Valiliği İl Koordinasyon Toplantısı Valilik Toplantı Salonu’nda; belediye başkanları, kaymakamlar ve birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kolat, ilde kamu yatırımlarının ağırlıklı olduğunu ve özel yatırım çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Yapılan ve yapılacak olan projelerin şehre önemli katkılar sağlayacağının altını çizen Kolat, bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ifade etti.

İhalelerin gecikmesinin ve yatırımların bu doğrultuda aksamasının kendileri için kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Kolat, müteahhit firmaların bu konuda hassas davranması gerektiğini ve yapamayacakları işe girmemeleri gerektiğini belirterek, “İlimiz genelinde yürütülen toplam proje sayısı 313 adettir. Bu projelerin bedelleri toplamı 1 milyar 900 milyon 632 bin 515 liradır. Önceki yıllarda projeler için yapılan toplam harcama miktarı 851 milyon 511 bin 976 liradır. Projelerin 2013 program yılı ödenekleri toplamı 227 milyon 227 bin 207 liradır.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER