ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 08:43

Uyuşturucu çetelerine ağır darbe!

Uyuşturucu çetelerine ağır darbe!

ADANA Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin bu sabah gerçekleştirdiği hava destekli uyuşturucu operasyonunda 21 adrese aynı anda baskın yapıldı. Aramalarda 125 kilogram esrar ele geçirilirken, 20 kişi gözaltına alındı.


ADANA Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin bu sabah gerçekleştirdiği hava destekli uyuşturucu operasyonunda 21 adrese aynı anda baskın yapıldı. Aramalarda 125 kilogram esrar ele geçirilirken, 20 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü'nün merkez Seyhan İlçesi genelinde 'torbacı' denilen uyuşturucu satıcılarının yakalanmasına yönelik düzenlediği operasyona Narkotik, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Asayiş ile Kaçakçılık Şubesi'nden çok sayıda ekip katıldı. 850 polisin görev aldığı operasyonda çevre güvenliği alan Çevik Kuvvet timleri sokak girişleri ve köşe başlarını tuttu. Daha önceden belirlenen ve direniş gösterilebileceği değerlendirilen adreslere Özel Harekat timleri koç başlarıyla demir kapıları kırarak girdi. Polis helikopteri evlerin damından yapılabilecek olası saldırılara karşı arama yapan ekiplere havadan destek verdi. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden operasyonda 125 kilogram esrar, 3 av tüfeği ile çok sayıda dolu fişek, 200 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan 20 kişi de sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 

 

  

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER