ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 13:40

Uygur kardeşler doyasıya güldürdü


 Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri, her yaş grubundan ve her zevkten insana hitap etmeye devam ediyor. Etkinliklerde son olarak Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu'nun "Hassta Etme Adamı" adlı oyunu tiyatroseverlerle buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelenen oyunu Büyükşehir Belediyesi'nden üst düzey yöneticiler, davetliler ve Kayserili tiyatroseverler izledi. İlginin oldukça yoğun olduğu oyunda 1300 kişi kapasiteli Kültür Sanat Merkezi tamamen dolarken ayakta kalanlar için salona ilave koltuklar konuldu. Aksel Bonfil'in yazıp yönettiği 2 perdelik komedi oyununda Uygur kardeşler, Kayserili tiyatroseverlerden tam not aldı.

Oyun sonrası kısa bir konuşma yapan Behzat Uygur, Kayseri'de bulunmaktan büyük bir keyif aldıklarını ifade ederek "Bu kadar güzel bir salonda ve bu kadar güzel bir seyircinin karşısında olmak bizim için büyük bir mutluluk oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye bu organizasyon için teşekkür ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan ise Uygur kardeşlere teşekkür ederek "Hassta Etme Adamı, Kültür ve Sanat Merkezi'mizde sahnelenen ilk tiyatro oyunu oldu. Tiyatro oyunlarının açılışını, usta tiyatrocu Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur'la yapmış olmak bizim için gurur verici. Bu salona böyle kaliteli oyuncular ve böyle kaliteli bir oyun yakışırdı" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER