ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 16:39

ÜTSO’dan üyelerine teşekkür plaketi

ÜTSOdan üyelerine teşekkür plaketi


Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, 25. dönem meclis toplantısını gerçekleştirerek oda üyelerine plaket taktim etti.

        Ordu'nun Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan şimşek, odada devam edecek ve ayrılacak olan arkadaşları için düzenlediği plaket töreninde, “Kendileriyle 4 yıl boyunca kader birliği yaptık. Hepsine verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. ÜTSO Başkanı Şimşek geçen 4 yılı da şöyle değerlendirdi: “2009 yılında 30 arkadaşım ile almış olduğum bu görevi bugün itibari ile tamamladım. 30 kişilik yönetim kurulu ile birlikte 4 sene boyunca hep Ünyelilerin meselelerini gündeme taşımaya gayret ettik. Biz sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimi önemsiyoruz. Eğer bir ülke kalkınacaksa eğitimle kalkınacaktır. Onun için biz burada 5 adet eğitim salonu oluşturduk. Ünye’nin 3 yıl boyunca 30’a yakın toplantılarını burada gerçekleştirdik. Bizim eğitim salonumuz Türkiye’nin ilk 4 salonundan bir tanesi. İngilizce eğitimi Türkiye’de 365 oda içinde tek Ünye Ticaret Odası’nın web sayfasında mevcuttur. İngilizce öğrenmek isteyenler oradan kolaylıkla yararlanabilirler. Bizim bütün burs kampanyalarımıza destek veren Ünyelilere çok teşekkür ediyorum. Odalar Birliği’nin destekleriyle her yıl 50 bin TL’lik gıda ve eğitim yardımını Ünyelilere ulaştırıyoruz. Ünye adına düzenlediğimiz broşürleri, tanıtım CD’lerini ve fotoğrafları dünyanın her yerine ulaştırmayı amaçladık. Ünye’yi bir Safranbolu yapmaya çalışıyoruz. Karadeniz’in Bodrum’u yapmak için çalışıyoruz. Ünye daha çok fındığa dayalı olduğu için fındık üzerine kendini geliştiriyor. Ünye adına biz fındığımızın tanıtımını iyi yapmalıyız. Onun içinde her yerde fındığın sorunlarını gündeme taşıyarak sorusunu sorup cevabını alıyoruz."

        Ünye’yi daha ne kadar tanıtabilecekleri, geliştirebilecekleri, zenginleştirebileceklerini de düşündüklerini ve bununla ilgili 10 alanda fizibilite raporları hazırladıklarını kaydeden Şimşek, sözlerine şöyle devam etti: "Bu 10 alandan bazıları orman sanayi, kil sanayi, ağaç sanayi ile ilgili. Eğer fındık ile ilgili yatırım yapmak isteyen varsa bu raporları inceleyebilirler. Bizle sosyal sorumluluk bilinci ile 30 arkadaşımla beraber hep kafa yorduk. Türkiye’de 365 tane oda var. Bunlardan sadece 125 tanesi akredite oda oldu. Yani Avrupa Birliği standardında hizmet veren odayız. Bundan sonraki süre içinde Almanya ile kardeş oda olacağız. Almanlar buraya gelecek, biz Almanya’ya gideceğiz.”

        Ünyelilere, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’na arkadaşlarıyla birlikte hamal olmaya talip olduklarını ifade eden Hasan Şimşek, “Seçimler 16 Şubat'ta olacaktı. Ancak Bakanlar Kurulu kararı ile seçimler mayıs ve haziran aylarına ertelendi. Odalar Birliği’nin genel kurulu da ağustos ayında gerçekleştirilecek. Bu seçimlerin Ünyelilere üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu. Şimşek bir dahaki dönemde Hollanda’ya tarım ve hayvancılık ile ilgili bir gezi düzenlemeyi düşündüğünü sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER