ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:20

Uşak’ta Jandarma Tekilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Uşakta Jandarma Tekilatının 174. kuruluş yıl dönümü kutlandı


Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 174'üncü yıldönümü nedeniyle Uşak İl Jandarma Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törene Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ile eşi Yeşim Erden ve Uşak protokolü, şehit ve gazi yakınları ile gaziler katıldı.

Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 174'üncü yıldönümü saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kutlama mesajlarının okunduğu programda Jandarma Teşkilatı'nın tarihi hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Jandarma Teşkilatı'nın kurulduğu günden bu yana günlük hayatın her anında, yurdun her yerinde gece gündüz, soğuk sıcak, yağmur çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu ve bundan sonra da bu hizmetlerine devam edeceklerini kaydeden Uşak İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü "Jandarma Teşkilatı halkın huzur ve güvenini sağlamak üzere başta terörle mücadelede, suç ve suçlulukla mücadelenin gerektirdiği personelin her koşulda görev yapabilecek şekilde fiziki ve mesleki bakımdan eğitilmesi, ihtiyaca cevap veren bir kuvvet yapısının oluşturulması, modern silah, araç ve gereçlerin temin edilmesi konularında kendini sürekli yenilemektedir." diye konuştu.

Yağmur çamur demeden jandarmanın görev başında olduğu ve polis ile paydaş olduğuna değinen Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, "Devletin içindeki ahenk sayesinde muntazam işleyen bir sistem ile halkının tüm ihtiyaçlarını karşılamayı başarmıştır. Türkiye’nin yurt içindeki güvenliği polisimiz ile omuz omuza vererek görev yapan jandarma teşkilatımızındır." dedi.

Konuşmaların ardından tören bir grup askerin silahlı gösterileri ile devam etti. Askerlerin silahlı hareket gösterileri davetliler tarafından alkışlarla izlendi. Ardından jandarma narkotik köpeği Çimen ile Bomba imha köpeği Alaş eğiticileri ile birlikte nefes kesen birer gösteri sundular. Jandarma köpekleri Çimen ile Alaş otomobile gizlenen esrar maddesi ile bir tabancayı kısa sürede bularak izleyicilerden alkış aldı. Gül ilkokulu halk oyunları ekibinin gömstretileri ile devam eden programda, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ile atış ve koşuda dereceye giren rütbeli personele hediyeleri protokol tarafından takdim edildi. Kutlama programı jandarma araç ve gereçleri sergisinin gezilmesi sonrasında kokteyl ile son buldu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER