ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 16:09

Uşak Sportif, yeni sezonda iddialı

Uşak Sportif, yeni sezonda iddialı


Uşak Sportif Yönetimi, basınla bir araya gelerek basketbol ve futbolda yaptıkları ve yapacaklarını anlattı.

    Toplantıya Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sağıroğlu, yönetim kurulu üyeleri, antrenör Ozan Bulkaz, Genel Menajer Fatihan Erdoğan, basketbol takımı kaptanı Alper Saruhan katıldı.

    Halkla takımı bir araya getirecek kurumsal değişiklikler yaptıklarını dile getiren Genel Menajer Fatihan Erdoğan, “Uşak’ta 12 yıldır basketbolun içindeyiz. Her ligde takımla beraberdik. Takımımızın adı kimi zaman Uşakspor oldu, kimi zaman Belediyespor, kimi zaman Uşak Üniversitesi oldu. Ancak basketbol takımımızın Beko Basketbol ligine yükselmesi ile birlikte takımımız Uşak Sportif adını aldı. Bu süreçten sonra takımımız kendi logosu kendi yönetimi ve kendi kadrosu ile halkla iç içe daha başarılı bir duruma geleceğine inanıyoruz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR BAŞARI YAKALAMAK İSTİYORUZ

    Sportif Spor Kulübü olarak sürdürülebilir bir başarı için çalışma yaptıklarını dile getiren Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sağıroğlu, “Uşak’ta halkla iç içe olup birlikteliği sağlamak istiyoruz. Ayrıca yaptığımız çalışmalarla sürdürülebilir bir başarı elde etmek istiyoruz. Aslında sürdürülebilir başarı çok zor bir durum. Bunun için bazı çalışmalar yaptık. Bunların başında 1 adet kombine bileti sattık. Ayrıca Uşakstore adını verdiğimiz takımımızın ürünlerini pazarlamak için bir ağ oluşturuyoruz. Anadolu’nun basketboldaki kalesi olmak için çalışacağız. Biz bir marka değeri oluşturmak istiyoruz. Bizim 24 kişilik yönetimi ile olacak bir şey değil. Topyekûn valiliği ile Belediyesi ile Ticaret odası ile ve en önemlisi ekonomik destek sağlayabilecek işletmelerle bunu başarabiliriz. " diye konuştu.
    Başarısızlığı isten küçük bir grubun olduğunu dile getiren Serdar Sağıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
    “Maalesef başarısızlığı isteyen bizim başarılı olmamızı isteyen bazı gruplar var. Ancak biz bu gruplara kapımızı kapatmadık. Gelsinler kendi projeleri varsa beraber uygulayalım. Güdümlü sorular bizim motivasyonumuzu bozmaya çalışmasınlar. Arkamızdan oynamasınlar karşımıza çıksınlar.”

UŞAK’A 1.5 MİLYAR DOLAR REKLAM DEĞERİ

    Basketbol Federasyonu Lig Kurulu toplantısında ligdeki bir takımın o ile 1.5 milyar dolar reklâm değeri kattığı söylendiğini dile getiren Sağıroğlu, “Beko Basketbol liginin değeri ve ligde takımı olan şehre neler kattığı anlatıldı. Bir takım bir şehre yaklaşık 1,5 milyar dolar reklâm değeri kattığı söylendi. Bunun farkında olmamız gerekiyor ve bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. İlde önemli ekonomik değeri olan firmalar var. Bu firmaları elini taşın altına koymalarını istiyoruz. Bu takım bizim takım başarılı oldukça il kazanacak. Uşak kazanacak.” dedi.

TÜPRAG ALTIN MADENİ'NİN DESTEK OLMASI GEREKİYOR

Sportif Yönetim Kurulu üyesi Serhat Eren, takımın başarıyı sağlaması için önemli bir ekonomik desteğe ihtiyacı olduğunu ifade etti. Tüprag Altın Madeninin bu konuda artık harekete geçmesi gerektiğini dile getiren Eren, "Bu ilin taşını toprağını kullanan bu ilden altın çıkaran bir firma takımımıza destek olması gerekiyor. Hiçbir spor faaliyetine destek veremeyen Altın madeni şirketi elini taşın altına koysun.” şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER