ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:23

Uşak Belediye Meclisi karıştı

Uşak Belediye Meclisi karıştı


Uşak Belediye Meclisi'nin CHP’den istifa eden üyesi Nejat Arat’ın encümene seçilmesi ortalığı karıştırdı. Duruma tepki gösteren CHP grubu, toplantı salonunu terk etti. MHP’liler ise meclis çalışmalarını kilitlemekle tehdit etti.

Uşak Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantıları olaylı başladı. CHP’li Arat’ın, imar komisyonunda görev talebinin kendi grubu tarafından reddedilmesi üzerine partisinden istifasıyla başlayan olaylar, belediye encümeni seçilmesiyle devam etti. Bağımsız Nejat Arat’ın, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve AK Parti grubunun oylarıyla encümene seçilmesini protesto eden CHP grubu, toplantıyı terk etti. Erdoğan’ın tarafsız davranmadığını iddia eden MHP grubu da çalışmaları kilitleyeceklerini söyledi.

Encümen üyesi seçimlerini protesto eden CHP Grup Başkan Vekili Ramazan Karahan, Başkan Erdoğan’a, “Siz muhalefet olmadan, bu mecliste kendiniz çalın, kendiniz oynayın. Bu yaptığınız demokrasiye uymaz. CHP grubu olarak bu durumu protesto ediyoruz ve salondan ayrılıyoruz.” diyerek, diğer CHP’li üye Hamdi Avşar'la birlikte dışarıya çıktı. Gerilimin arttığı salonda, MHP Uşak İl Başkanı da olan Grup Başkan Vekili Alpay Özgür, Erdoğan’a, “Sayın Başkan, CHP’yi yok sayamazsınız. CHP’li üyeler de bu meclise binlerce insanımızın oyunu alarak geldi. Bu tutumunuz devam ederse biz de MHP olarak meclis çalışmalarının kilitleriz.” dedi. Buna cevap veren Başkan Ali Erdoğan ise, “Hukuk ne diyorsa o yapılır. Gerekirse meclis feshedilir. Her şeyi bu kadar abartmaya gerek yok.” şeklinde konuştu.

Meclis toplantısında encümen üyeliklerine AK Parti’den Ahmet Sevindik ve Emel Taylan, MHP’den Orhan Tamer ve Ufuk Düzenli, CHP’den Kadir Uslu, bağımsızlardan Nejat Arat aday oldu. Gizli oylama sonucunda AK Parti ve 6 bağımsız üyenin 16 oyunu Sevindik, 17 oyla Taylan ve 16 oyla Arat seçildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER