ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 22:59

"Üretimimizin 3'te biri Adıyaman'dan"

"Üretimimizin 3te biri Adıyamandan"


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdür Yardımcısı Yurdal Öztaş Türkiye genelinde çıkarılan petrolün yüzde 20'sinin Adıyaman'da üretildiğini ve kendi üretimlerinin de 3'te birinin yine buradan sağlandığını belirtti.

        Yurdal Öztaş, beraberindeki TPAO Adıyaman Bölge Müdürü Murat Demir ile Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ı makamında ziyaret etti.

        TPAO ailesi olarak Adıyaman’ı önemsediklerini ve mevcut keşifleri daha güçlü keşiflerle destekleyeceklerini ifade eden Öztaş, "Yöre insanının bize yardımcı olması ayrıca bizi mutlu ediyor. Sayın başkanımızı ziyaret ettik. Kendileri, belediye olarak her türlü desteği bize sağlıyorlar. Aynı zamanda yöre halkı da destek veriyor. Bizler de teveccühlerine layık olmaya gayret ediyoruz. Ümit ediyoruz petrolle ilgili daha güzel haberlerimiz olacak. Desteklerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımıza ve yöre halkına teşekkür ediyoruz.” dedi.

        Ziyaretle ilgili memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise şunları söyledi: “Kurulduğu 1954 yılından günümüze kadar sürekli kendisini yenileyen ve dünyanın 4 kıtasında petrol araması yapan TPAO, ülkemizi dışa bağlı olmaktan kurtarmak için bütün gücüyle gayret sarf etmektedir. Medar-ı iftiharımız olan bu kuruluşumuz, önemli bir stratejik konuma sahiptir." dedi.

        TPAO'nun Adıyaman’daki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade eden Büyükaslan, "TPAO özellikle son 5 yıl içerisinde Adıyaman’da adeta büyük bir atak yapmış bulunmakta. Son 3 yıldan bu yana Adıyamanımızın batı kısmı olan Şambayat bölgesinde, bildiğim kadarıyla 10’un üzerinde kuyuda petrol aramaktadırlar. Son aylarda çıkartmış oldukları, ya da bulmuş oldukları petrolle hem Adıyamanımızın, hem de ülkemizin yüzünü güldürmektedirler. Bu bizim için sevinç kaynağıdır. Stratejik konuma haiz olan TPAO'nun, ülke ekonomisine katkı vermesinden ötürü çok mutluyuz. Kim ne derse desin, TPAO Bölge Müdürlüğü’nün Adıyamanımıza büyük katkıları vardır. Bunu hepimiz görmekteyiz. Dileğimiz odur ki; bu katkılar artarak devam eder.”

        Ziyaretin sonunda Başkan Büyükaslan, TPAO Genel Müdür Yardımcısı Öztaş’a tarihi Cendere Köprüsü figürü hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER