ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:37

Ünye'de alternatif yola ilk kazma vuruldu


Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Karşıyaka Mahallesi ve Bayramca Mahallesi’nin buluştuğu noktada Tabakhane deresi için devam eden çalışmaları inceledi. Çalışmalar çerçevesinde 15’er metre geliş gidişli yol yapılacak. Yol için ilk kazma vuruldu.

        Başkan Arpacıoğlu, "Tabakhane deresinin iç ıslahı çalışmaları sahil bandında devam ederken biz Karşıyaka Mahallesi ve Bayramca Mahallesi'nin buluştuğu noktada da Karayolları ile bu yolun her iki tarafında 15’er metre geliş gidişli yol yapmak adına kamulaştırmalar yaptık. Bu çalışmalar çerçevesinde bugün ilk kazmayı vurduk. İnşallah kısa zamanda da burayı bitireceğiz. İç Anadolu’dan gelen vatandaşlarımız Tabakhane deresinin sağ tarafını kullanmak sureti ile sahil bandına kadar iç şehir trafiğine karışmadan rahatlıkla bu yolu kullanıp çevre yoluna çıkabilecek." dedi.

        Bu bölgede yaklaşık 40’a yakın daire ve binayı kamulaştırdıklarını anlatan Arpacıoğlu, şöyle devam etti: "Burada asfalt yolun dışında yürüyüş yolları, kaldırım çalışmaları, aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmaları yapılacak. İddia ettiğimiz gibi Tabakhane deresinin iç çalışmaları Devlet Su İşleri ile beraber yürüttüğümüz ve sahil bandında devam eden çalışmalara eş güdümlü olacak. Ünye’nin güney tarafından başlayıp sahil bandına doğru devam eden bu yol Ünye için hayati bir yoldur. Ayrıca çok büyük bir yatırımdır. Vatandaşlarımızın da ciddi bir beklentisi olan bir yoldu. Ben bu çalışmalarımızda bize destek veren Karayolları Bölge Müdürlüğümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları Devlet Su İşleri, Karayolları ve Ünye Belediyesi olarak üç kurum ortaklaşa yürütüyoruz. Bu üç kurumun birbirine olan desteği neticesinde inşallah kısa zamanda bu çalışmaları bitireceğiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER