ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:10

Ünye 112 Nolu Acil’e tam donanımlı ambulans

Ünye 112 Nolu Acile tam donanımlı ambulans


Ordu Ünye 112 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na tam donanımlı, tüm teknolojilere sahip bir ambulans daha kazandırıldı.

Sağlık Gurup Başkanı Engin Araz aracın hizmete alım töreninde yaptığı konuşmada, "Ünye’deki vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına daha yeni ve tam donanımlı ambulansımız hizmete başladı. İnşallah bu ambulans ile daha iyi hizmet vereceğiz. Bu ambulansın ilçemize kazandırılmasını sağlayan herkese yürekten çok teşekkür ediyorum." dedi.

İl Genel Meclis Üyesi ve Daimi Encümeni Fahri Şahin ise "112 Acil İstasyonumuz her zaman ilgilendiğimiz baktığımız bir kurumumuz." diye konuştu. Şahin sözlerine şöyle devam etti: "Buraya bir süre önce yapmış olduğumuz ziyarette, buradaki arkadaşlarımız bizlere araçlarının eski olduğunu, intikallerde zorlandıklarını söylemişlerdi. Araçları eski olduğunu söylediklerinde buna bir çözüm bulunması gerekiyordu. Biz de ambulans için ilgililerle görüştük, onlar da sağ olsunlar bu kısa zaman dilimi içerisinde sıfır kilometre, köyler dahil ilçemiz sınırı içerisinde hizmet verebilecek bir ambulansı bize gönderdiler. Bu ambulansımız dışarıdan da yardım istendiğinde Çaybaşı, İkizce, İlküvez ve Akkuş’a kadar hizmet verebilecek niteliktedir. Hayırlı ve uğurlu olsun."

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çamyar ise "Bütün konuşmalarımızda ifade ettiğimiz gibi sağlık her şeyin başı, o yoksa başka hiçbir şey yok. Hükümetimiz öncelikle bu bilinç içerisinde hastane yapısından, hasta eden bürokrasi yapısından bir kurtaralım diye önce hastaneleri iyileştirmek suretiyle işe başladı. Tabi malum çevreler o gün de tencere tava çalmaya devam ettiler; birleştiremezsiniz olmaz, sloganlarını o gün de attılar. Bugün geldiğimiz noktada hastanelerimiz ayrımcılıktan uzak ve kurtulmuş bir vaziyette. Bütün hastalarımıza hizmet ederek tek çatı altında birleşmenin haklı gururunu yaşar hale geldiler. AK Parti hükümetimiz Türkiye’de sadece sağlık hizmeti alanında bakıldığı zaman 2 binin üzerinde eser kazandırdı. Yine bakıldığı zaman genel sağlık sigortası ve 18 yaş altı bütün gençlerimizin, çocuklarımızın ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi yine ilk defa AK Parti yönetimi içerisinde getirilen yeniliklerdir." diyerek hükümetin sağlık alanındaki çalışmalarını dile getirdi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER