ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 16:14

Üniversiteyi kazanan öğrencilere moral yemeği

Üniversiteyi kazanan öğrencilere moral yemeği


Ereğli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, üniversite sınavında tıp, hukuk, eczacılık ve öğretmenlik gibi bölümleri kazanarak büyük başarı elde eden Ereğli İmam Hatip Lisesi öğrencilerine moral yemeği düzenledi.

Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç ve öğretmenlerin de katıldığı yemekte konuşan Zonguldak Ereğli İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkan İlyas Yaşar, 28 Şubat sonrasında önlerine koyulan engelin kaldırılmasıyla birlikte öğrencilerin büyük başarılara imza attığını söyledi.

Yaşar konuşmasın da, "Sanırım 28 Şubat'tan sonra imam hatip lisesinden tıp fakültesine giden öğrencimiz yoktu. İmam hatip liselerinin önünün açılması nedeniyle okulumuza daha kaliteli öğrencilerin müracaat etmesiyle bundan sonraki dönemlerde tıp, hukuk fakültelerinin ve hatta makine mühendislerinin olmasını ve sayılarının artmasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Şüheda Çevik ise konuşmasında, kendilerine emek ve destek verenlerin yüzlerini güldürdükleri için mutluluklarının ikiye katlandığını söyledi. Çevik, "Çok fazla bir heyecan vardı. Okul ve dershanede ki öğretmenlerimizin, üzerimizde emeği olan herkesin bizlerden bir beklentisi vardı. Bunun heyecanını ve stresini de taşıyorduk. Sonuçlar sonrasında herkes mutlu oldu. Onları mutluluğu bizleri de mutlu etti." şeklinde konuştu.

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç'da başarılı olan öğrencileri kutladığını ve bundan sonra ki öğrenim dönemlerinde de başarılar dilediğini söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER