ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 15:09

Üniversite öğrencileri hem güldü hem öğrendi

Üniversite öğrencileri hem güldü hem öğrendi


Kişisel gelişim uzmanı Riccon İlhan Doğan, Sinop Üniversitesi'nde 'İnsan Tanıma, Yüz Analizi, Düşünce Okuma Teknikleri ve Etkili İletişim' konusunda seminer verdi.

Swaziland Kralı tarafından Lord unvanı verildiği, ABD Başkanı Barack Obama’nın eski raportörü olduğu, UNICEF ve Kanada’da en iyi eğitim tekniği ödülü aldığı belirtilen Riccon İlhan Doğan önce öğrencilerle Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Merkezi'nde, gece de Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde universitenin akademik ve idari personeline bir sunum gerçekleştirdi.

Öğrencilerle buluşmasında, eğlenceli bir seminer veren Riccon İlhan, uygulamalı anlatımlarla da sunumunu zenginleştirdi. Farklı ülkelerde barışa yönelik yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen Riccon İlhan, mizahla insanların buzlarını kırarak kişiyi tanıma yollarını anlattı. Doğru iletişimin yöntemi, korkularımızı, kaygılarımızı ve takıntılarımızı yenmenin yolları gibi konulara değinen Riccon İlhan, “Başarılı olmak için diploma bazen şart ve yeterli olmuyor, dolayısıyla yeteneklerimizi ortaya çıkarmak daha önemli hale geliyor.” dedi.

Akşam gerçekleştirilen programın sonunda Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Riccon İlhan Doğan’a hediye takdiminde bulundu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER