ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 16:53

Ümraniye Belediyesi Yaz Spor Okulu 2013 yılı sezonunu kapattı


Ümraniye Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yaz Spor Okulu, 2013 yılı sezonunu tamamladı. Okulun kapanış töreninde 6 branşta 450’e yakın öğrenciye madalya verildi.

Ümraniye Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulu, 2013 yılı sezon kapanışını düzenlediği törenle yaptı. Ümraniye Dudullu Anadolu İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törene; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yazgaç, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli katıldı.

Eğitim alan öğrenciler çeşitli gösteriler yaptı. Programda konuşma yapan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Muhammet Kılıç, "Ülkemizde birileri çocukların eline taş verip, polise ve esnafa attırırken Ümraniye’de kulüplerimiz, belediyemiz ve siz veliler el ele vererek çocuklarımıza yeteneklerini ortaya çıkarmak için böyle güzel organizasyonlarda bir araya geliyoruz. Bizler burada çocuklarımızın yeteneklerine kapı açmaya çalışıyoruz." dedi. Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yazgaç, "Ümraniye Belediyemiz hem sosyal Belediyecilikte hem de sporda önemli hizmetler vermektedir. Belediyenin yapmış olduğu hizmetlerden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da belediye olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını belirtti. Çocukların bugünün küçükleri yarının büyükleri olduğunu belirten Can, ülkeye iyi bir gelecek hazırlamanın çocuklara iyi bir eğitim vermekten geçtiğini söyledi. Can, konuşmasına şöyle devam etti:

"Yarınımızın sahipleri olan çocuklarımıza daha yaşanılır bir miras bırakmak için, onların eğitim ve öğrenimine gerekli ilgi ve alakayı göstermek zorundayız. Belediyemiz tarafından geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen Yaz Spor Okulu’nda çocuklarımıza yaz boyunca kültür ve spor alanlarında eğitim ve öğretim verdik. Çocuklar bu yaz okulunda hem tatillerini değerlendirdi, hem de uzman hocalardan çeşitli dallarda eğitimler aldı. Bu konudaki hizmetlerimiz ve spora olan desteğimiz sürecek."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER