ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 20:27

Ulukışla’da Çanakkale şehitleri anıldı


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönümü için Ulukışla’da düzenlenen programda Çanakkale şehitleri anıldı.

Programa Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Garnizon Komutanı Arif Serhat Tunçtan, Emniyet Amirivekili Sadi Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaymakam Atar, şehit aileleriyle birlikte Ulukışla Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'nda 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'ni anlatan resim sergisinin açılışını yaptı.

Programa Ulukışla Halk Eğitim binasının çok amaçlı salonunda devam edildi. Garnizon Komutanı Tunçatan, "Bugün burada hem mutluyuz hem üzüntülüyüz. Atalarımızdan bize miras olarak bırakılan bu vatan kolay kazanılmadı ve kolay bırakılmayacaktır. Bu vatana ve vatan evlatlarına sahip çıkmak hepimizin boynumuzun borcudur.” dedi. Programda gözyaşlarını tutamayan şehit aileleri duygusal anlar yaşadı.

Resim, şiir, kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Ulukışla Kaymakamı Atar ödüller verdi, ayrıca bu öğrencileri Çanakkale gezisiyle ödüllendirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER