ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 12:14

Üçüncü dönem kurslarda 180 öğrenci yüzme öğrenecek


 Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Rıza Salih Saray ve Atatürk Yüzme Havuzu’nda üçüncü dönemde 180 öğrenciye yüzme öğretiliyor.

Yüzme Koordinatörü Nesrin Olgun Arslan, ilk iki dönemde yaklaşık 610 kişiye yüzme öğretildiğini, üçüncü dönemde ise 180 kişiye eğitim verildiğini söyledi.

Arslan, acemi kurslarda 6-15 yaş arasındaki öğrencilere eğitim verildiğini, yüzmeye ilginin üst düzeyde olduğunu belirtti. Arslan, bilinçli velilerin çocuklarına yüzme öğretmek için gösterdikleri çabanın kendilerini gelecek için umutlandırdığını ifade etti.

Geçtiğimiz yıllarda DSİ’nin sulama kanallarında yüzlerce çocuğun boğulduğunu, bu durumdan en çok annelerin etkilendiğini anımsatan Yüzme Koordinatörü Arslan şöyle devam etti “Adana’daki kanallarda yüzen gençler boğulma riskiyle karşı karşıya kalıyorlar. Hijyen olmayan yerlerde yüzmek sağlık açısından hiç güvenli değil. Kurs verdiğimiz havuz hem hijyen bakımından oldukça temiz hem de öğrenciler diplomalı antrenör tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor. Yüzme öğrenenler arttıkça boğulmalar asgari düzeye çekildi.”

Arslan, acemi kursiyerlere Cevdet Altuğul, Ahu Tütün Irmak, Halime Acet, Gizem Avcı, Doğangüneş Altuk, İbrahim İldeniz, Volkan Erol, Ece Yörüsün ve Abdullah Uyanık’ın yönetiminde eğitim verildiğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER