ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 21:16

Ücra yerleşim yerleri ile merkez arasında fark kalmadı

Ücra yerleşim yerleri ile merkez arasında fark kalmadı


TÜBİTAK’ın ortaöğretim öğrencileri arasında gerçekleştirdiği Araştırma Projeleri Yarışması'na Elazığ'dan katılmaya hak kazanan öğrenciler ve öğretmenleri Elazığ Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti.

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'na aralarında Elazığ'ın da bulunduğu 8 ilden sorumlu Malatya Bölgesi'nden 72 proje çağrılmış, Elazığ’dan da 11 başvuru değerlendirilerek kabul edilmişti. Projeleri kabul gören okulların idarecileri ve öğrencileri Vali Muammer Erol’u makamında ziyaret ederek, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Kabulde bir değerlendirme yapan Daha İleri Hareketi Derneği (DAHİDER) Başkanı Abdullah Uslu, dernek olarak projelere danışmanlıklar yaptıklarını ve projesi olan öğrencilere proje hazırlama konusunda rehberlik ettiklerini belirtti.

Vali Muammer Erol ise, günümüz Türkiye’sinde en ücra yerleşim biriminde ikamet eden ile merkezi yerleşim yerlerinde ikamet edenlerin imkânlara ulaşma konusunda bir farkının kalmadığına ve aynı fırsat eşitliğine sahip olduklarına dikkat çekti.

Her türlü çaba ve emeğin mutlaka karşılık bulacağına vurgu yapan Vali Erol, idarecilere düşen görevin ise gayret ışığını bularak parlatmak ve daha fazlasının yapılması için imkân sağlamak olduğunu söyledi.

Vali Erol daha sonra projesi kabul gören öğrencileri tebrik ederek onlara kitap hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER