ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:26

TURSAB Başkanı Ulusoy Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti


19 Mayıs Üniveritesi’nde düzenlenen bir konferansa katılmak için Samsun’a gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

    19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi’nin katkılarıyla, Ekolojik Yaşam Topluluğu tarafından düzenlenen 'Karadeniz Bölgesinde Turizm ve Geleceği' konulu konferansa konuşmacı olarak gelen Ulusoy ve beraberindekiler Başkan Yılmaz’la bir araya geldiler.

    Karadeniz turizmi ve Karadeniz çevresindeki ülkeler ölçeğinde denizdeki kirlenme konusunda başkan Yılmaz’la sohbet eden Ulusoy, artık turizm alanında yayla ve dağ turizminin daha büyük önem kazandığını ve Karadeniz'in giderek büyüyen bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi.
    
    Başkan Yılmaz da şu anda Karadeniz’in en büyüğü ve Türkiye’deki en büyük tesislerden olan atık Su Arıtma Tesisi inşaatının devam ettiğini ve bitmek üzere olan bu tesisin Karadeniz’in Türkiye kıyılarındaki temizliğine büyük katkı vereceğini belirtti.

    Konuşmaların ardından ziyaretin anısına TURSAB Başkanı Ulusoy, Yılmaz’a bir fincan takımı, Başkan Yılmaz da Ulusoy’a Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı anı canlandıran Tütün İskelesi’ne ait bir tablo hediye etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER