ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:01

Türkiye’nin en düzenli şehri

Türkiyenin en düzenli şehri


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan trafik sinyalizasyon deposunun, Türkiye’nin en düzenli ve verimli deposu olma özelliğini taşıdığı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi, 7 bin 500 adet trafik levhası, 85 ton boya ve 30 ton cam küreciği depolayabilme özelliğine sahip. Bir yıllık faaliyetlerini anlatan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı yetkilileri, kentin trafik sorunlarını asgariye indirmek için çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda bir trafik levhası dikme makinesi de aldıklarını vurgulayan yetkililer, "Levha çakma makinesi trafik levha direklerinin çakılması ve sökülmesinde kullanılmak üzere tasarlanmış olup, ayrıca yol kenar dikmesi montajında da kullanabiliyoruz. Böylece eski sistem olan elle montaja göre çok daha avantajlı sistem elde etmiş oluyoruz. Eski sistem elle montajla günde 15–20 direk çakarken bu sistemle 100–150 adet direk çakma imkânı oluyor." dedi.

Tramvay hattı ile toplu taşımada önemli bir misyonu üstlendiklerini ve geçen sene 62 bin 497 sefer gerçekleştirdiklerini dile getiren yetkililer, 209 seferin ise çeşitli nedenlerden dolayı iptal edildiğini kaydetti. 2012 yılı içerisinde şehir merkezinde Kültür Yolu içerisinde 26 ayrı noktaya 117 adet kavşak içi yönlendirme levha uygulaması yapıldığı, son yapılan çalışmalarla toplam kavşak içi yönlendirme levha sayısının 2011 yılında 2 bin 150 iken, bu yıl yüzde 5,5’lik bir artışla 2 bin 267 olduğu da bildirildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER