ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 13:43

Türkiye’de en çok ihracat yapan ikinci firma Antalya’dan


Türkiye’de en çok ihracat gerçekleştiren firmalar sıralamasında ikinci olan Muşlu Kardeşler Yas Sebze Meyve Pazarlama, Antalya’nın gurur kaynağı oldu. Antalya İhracatçılar Birliği (AİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, birlik olarak firmayı kutladıklarını başarılarının devamını dilediklerini söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 20. Olağan Genel Kurulu’nda en çok ihracat yapan firmalar ödüllendirilmiş, törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da katılmıştı. 2012 yılı performans sıralamasında ilk 10'da yer alan ihracatçı firmalar ile 26 farklı sektörde en çok ihracat yapan 3'er firma temsilcilerine sektörlerini temsilen ödülleri dağıtılırken, ödül alan başarılı ihracatçılar arasında bir de Antalya firma yer aldı.

AİB üyesi, Muşlu Kardeşler Yaş Sebze Meyve Pazarlama firması Türkiye geneli yaş meyve sebze ihracatında 65,5 milyon dolarlık ihracat değeri ile ikincilik ödülü aldı.

AİB Başkanı Mustafa Satıcı, "Birlik olarak firmamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyor ve bölgemizden daha çok firmanın bu ödülü almasını temenni ediyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER