ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 15:03

‘Türkiye Kayası’ seyirciyle buluşuyor


Bursa Devlet Tiyatrosu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen, Devlet Tiyatroları Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali'nde 18 Mart Salı günü saat 20.00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 'Türkiye Kayası' oyunu ile AVP Sahnesinde festival izleyicisiyle buluşacak.

Fehime Seven’in yazdığı, Şükrü Türen’in yönettiği oyunun, sahne tasarımı Barış Dinçel’e, kostüm tasarımı Ayşen Aktengiz’e, ışık tasarımı Zilkifli Özdemir’e, görsel tasarımı Aksel Zeydan Göz’e, efektleri Ersin Aşar’a ait. Oyunda; Hikmet Körmükçü, Nevzat Çankara, Sevtap Çapan, Selim Can Yalçın, Hakan Yavaş, Kubilay Pendeklioğlu rol alıyorlar.

Türkiye’nin en genç yazarlarından Fehime Seven’in yaşanmış bir olaydan yola çıkarak yazdığı oyunda, Bulgaristan’dan göç etmek zorunda kalan bir ailenin öyküsü anlatılıyor. Türkiye’de sıfırdan başlayacakları hayata, geçmişten taşımayı istedikleri her şeyi arabasına yükleyen aile, anılarını, aşklarını ve hayallerini sınırın ardında bırakıp yeni ümitlerle yola çıkar. Ancak karşılarına hiç beklemedikleri bir engel çıkacaktır.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER