ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 21:07

"Türkiye, bilgi toplumu olmaya çalışıyor"

"Türkiye, bilgi toplumu olmaya çalışıyor"


Aksaray Valisi Selami Altınok, Türkiye’nin hızlı geliştiğini, dünyanın 16. büyük ekonomisi olarak dünyaya açıldığını belirterek, "İhracatımız, üretimimiz hızlı artıyor. Tarım, sanayi ve eğitimde çok farklı noktalara geliyoruz. Teknolojiyi daha iyi kullanmaya çalışıyoruz. Türkiye, bilgi toplumu olmaya çalışıyor." dedi.

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş, 35. bölge deposunu Aksaray’a açtı. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde 42 bin 536 metrekare alanda kurulan bölge müdürlüğü ve depo açılışına Aksaray Valisi Selami Altınok, Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Komitesi Başkanı Galip Aykaç ve çok sayıda davetli katıldı.

Aksaray Valisi Selami Altınok, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Aksaray’ın, Türkiye’nin merkezinde, ipek yolunun geçmişten getirmiş olduğu avantajları iyi kullanan kavşak noktasında bir şehir olduğunu söyledi. Aksaray’ın çalışkan insanları olduğunu, dışarıdan gelen insanların veya Aksaray'ı tercih eden insanların da burada gelecek beklentilerinin yüksek olduğu bir şehir olduğunu ifade eden Vali Altınok, "Böyle bir şehirde hep beraber belediye başkanımız, OSB yönetimde yer alan arkadaşlarımızın hepsi Aksaray’da daha fazla yatırımı nasıl yapabiliriz, nasıl daha fazla kişi istihdam edebiliriz, nasıl daha fazla insanın karnının doymasına vesile olabiliriz diye gayret ediyoruz." diye ifade etti.

Türkiye’nin hızlı geliştiğini, dünyanın 16. büyük ekonomisi olarak tüm dünyaya açıldığını belirten Vali Altınok, ‘’İhracatımız, üretimimiz hızlı artıyor. Tarım, sanayi ve eğitimde çok farklı noktalara geliyoruz. Teknolojiyi daha iyi kullanmaya çalışıyoruz. Türkiye, bilgi toplumu olmaya çalışıyor. 170-180 üniversitemiz var. Farklı noktalara gidiyoruz. Aksaray'da farklı noktalara gitme noktasındayız. 90’larda vilayet olduğunda, 70 bin nüfus bugün 200 binlere yaklaştı. Aksaray cazibe merkezi oldu olmaya devam ediyor. Bugün buraya bütün Türkiye bakıyor. Kâr edebileceğini düşünen insanlar buraya koşuyorlar. Bu manada büyük potansiyele sahibiz.’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 42 bin 536 metrekare alanda 16 bin 700 kapalı alanı bulunan BİM Aksaray Bölge Müdürlüğü ve depo açılışı, Vali Selami Altınok ve diğer katılımcılar tarafından yapıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER