ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 17:16

Türk ve Gürcü taraflar ortak OSB için görüştü


 Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'nin Gonia bölgesinde Türk ve Gürcü ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için taraflar karşılıklı görüşmede bulundu.

Görüşmeye Gürcistan tarafından Acara Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanı Dato Baladze ve Bakan Yardımcısı Beso Bolkuadze ile Acara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tamaz Shavadze, Türkiye tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, DOKA Planlama Stratejik Planlama ve Programlama Birimi Okan Adıyaman, Artvin Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Berna Kiriş Turna ile Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi(ABİGEM) Artvin Temsilcisi Yaşar Kars katıldı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Batum Havalimanı'nın Türkiye ve Gürcistan tarafından kullanılmasını örnek göstererek, organize sanayi bölgesinin de bu model etrafında şekillenebileceğini söyledi. Özel, "Burada her iki taraf da kazanıyor. Siz istihdamda kazanacaksınız. İç piyasaya ve Kafkasya bölgelerine mal satışı gerçekleştireceksiniz. Belki de sizin yatırımcınız ve girişimciniz de gelecek bu bölgede yatırım yapacaktır. Bölgenin bir üretim üssü gibi olacaktır." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER