ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 12:53

Türk sporunun alt yapısı Anadolu yıldızlar ligiyle güçleniyor

Türk sporunun alt yapısı Anadolu yıldızlar ligiyle güçleniyor


Türk sporunun alt yapısını güçlendirmesi hedeflenen Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi çerçevesinde düzenlenecek müsabakalara katılacak Bursalı sporcular, karşılaşmaların yapılacağı illere uğurlandı.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapının oluşturulması, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri’ne (THOM) sporcu kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi başladı. Atletizm, Basketbol, badminton, masa tenisi, tekvando, hentbol, voleybol, judo, karate, yüzme gibi branşlarda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligine katılacak Bursalı yıldız sporcular müsabakaların yapılacağı Yalova, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Çanakkale, Edirne, Balıkesir’e gitmeden önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Türk sporunun altyapısını güçlendirecek olan Anadolu Yıldızlar Ligi bünyesinde bulunan 10 branşta da mücadele edecek olan ve çeşitli kulüplerde çalışmalarını sürdüren 12-14 yaş arası sporculara başarılar dileyen Spor Şube Müdürü Zekeriya Altuntaş ve Sosyal İşler Şube Müdürü Abdurrahman Dağlar, sporcu ve antrenörleri müsabakaların düzenleneceği illere uğurladı.

Müsabakalarda yarışacak olan Bursalı yıldız sporculara başarılar dileyen Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Şahin, “Türk Sporunun alt yapısını güçlendirecek olan Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi çok önemli bir proje. Sporun tabana yayılmasını sağlayacak olan ve kulüpler ile Milli Takımlara alt yapı oluşturacak Proje Şampiyonlar Ligi’nden bile daha önemli. Gençlerimizin Olimpiyatlara hazırlanmasını da sağlayacak olan Projeyle birlikte başlayan müsabakalara birbirinden başarılı sporcularımızı gönderiyoruz. Proje sayesinde ayrıca 10 ayrı branşta mücadele edecek sporcularımızın müsabaka deneyimleri de artacak. Sporcularımızın bu müsabakaları başarıyla tamamlayarak Bursa’ya döneceklerine inanıyoruz. Bütün sporcularımıza başarılar diliyoruz.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER