ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:56

"Türk okulları dünya barışının teminatı olacaktır"

"Türk okulları dünya barışının teminatı olacaktır"


Mısır’ın Mansura Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman El Nakib, güzel ahlakla bezenmiş öğrenciler yetiştiren Türk okullarının dünya barışının teminatı olacağını söyledi.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Gökkuşağı Eğitim Sağlık Kültür Sanat ve Yardımlaşma Derneği tarafından ‘Dünyada açılan Türk okulları’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansta konuşan Mansura Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman El Nakib, Türk okullarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fethullah Gülen Hoca Efendi’nin tavsiyeleriyle kurulan Türk okullarının geleceğin altın neslini yetiştirdiğini vurgulayan El Nakib, “Peygamber Efendimiz (s.a.v) bedevi ve vahşi bir milletten, dünya milletlerine rehber olacak bir nesil yetiştirdi. Günümüzde, nesil yetiştirme adına yapılan bu işlerin, asr-ı saadet’te yapılan işlerden farksız olduğunu düşünüyorum. Bu hizmetlere sahip çıkan Anadolu’nun fedakar insanlarına şükranlarımı sunuyorum. Tüm dünya yaptığınız bu güzel hizmetleri takdir ediyor. Hiç şüphe yok ki; güzel ahlakla bezenmiş öğrenciler yetiştiren bu okullar, dünya barışının teminatı olacaktır.” dedi.
Turkaz Plazada yapılan programa ilçe Müftüsü Ali Yazıcı, Dörtyol Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Şaban Ekinci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER