ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 17:00

Türk Kızılayı’ndan Muş’a çıkarma

Türk Kızılayından Muşa çıkarma


Kızılay Derneği Muş Şube Başkanlığı’nın bu güne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalarını ve hayata geçirdiği projelerini incelemek üzere Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar ve yönetim kurulu üyeleri Muş’a geliyor.

Kızılay Derneği Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Genel Sekreter Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mimtez Şimşek'in yapılan çalışmaları incelemek ve bazı ziyaretlerde bulunmak üzere 12 Şubat'ta Muş’a geleceğini söyledi.
Cengiz Koç, şunları söyledi: “Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcımızdan oluşan bir heyet 12 Şubat 2014 tarihinde ilimize ziyaret amacı ile geleceklerdir. Heyet ziyaret esnasında yeni tamamlamış olduğumuz hizmet binasını ve bölge müdürlüğü depolarını ziyaret edecek. Özellikle 2014 yılı yeni yatırım programlarını yerinde görecekler ve 15 Mart 2014 tarihinde inşaatına başlanacak yeni bölge depolarının startını vereceklerdir.”

Kızılay Derneği Muş Şubesi’nin yeni projeler üreteceğini ve başarılı çalışmalarını sürdüreceğini kaydeden Koç, “Bilindiği gibi Kızılay Derneği Muş Şubesi olarak hem coğrafi konumu hem de stratejik konumu itibarı ile çok önemli bir noktadayız. Bunun en güzel örneğini bölgede meydana gelen depremlerde gördük. Çünkü Muş ilimiz bölgenin hemen hemen ortasında ve kısa sürede müdahaleye uygun bir yerde. Bunu da özellikle Van depreminde gördük. Depremden hemen sonra bölgeye intikal etmemizden dolayı söylüyorum. Buna benzer bir diğer örneği ise Bingöl ilimizde meydana gelen depremdi. Yine aynı şekilde en kısa sürede biz intikal etmiştik. Bu nedenle bölge depolarının ilimizde yapılması çok önemlidir.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER