ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:02

Turhal’da 4 yıllık üniversite inşaatına destek için iftar yemeği

Turhalda 4 yıllık üniversite inşaatına destek için iftar yemeği


Turhal’da yapımı devam eden ve lisans eğitimi verecek olan 4 yıllık uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu inşaatına destek için iftar yemeği düzenlendi.

Turhal Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Ankara Turhallılar Derneği tarafından organize edilen iftar yemeği Yüzbaşıoğlu Tesisleri'nde verildi. İftar yemeği programına Tokat Valisi Mustafa Taşkesen’in yanı sıra Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, Belediye Başkanı Ali Gözen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, Turhal Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer, Turhallılar Derneği Başkanı Ceyhun Beken ve davetliler katıldı.

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, 4 yıllık üniversitenin hizmete girmesiyle ilçedeki öğrenci sayısında artış gözleneceğini belirtti. Çenesiz, üniversiteleri bacasız fabrika olarak tanımladı. Üniversitenin ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını hatırlatan Çenesiz, üniversitenin biran önce tamamlanması için katılımcılar ve iş adamlarından destek istedi.

Belediye Başkanı Ali Gözen ise yeni yapılan üniversitenin açılmasıyla ilçenin çehresinin değişeceğini dile getirdi. Gözen, belediye olarak inşaatın tamamlanması için ellerinden gelen bütün imkanları kullandıklarını söyledi. Üniversite inşaatının biran önce bitirilmesi için herkese önemli işler düştüğünü kaydeden Gözen, herkesin taşın altına ellerini koyması gerektiğini hatırlattı.

Gözen, "Önceki yıllarda 2 okulumuz hayırsever insanlarımızın yardımlarıyla yapıldı. Bu yapılan okullar devlet millet işbirliği ile yapılan okullarımızın başında geliyor. Demek ki bir şeyin başlangıcı çok önemliydi. Bu başlangıçtan sonra bugün 4 yıllık yüksekokul inşatımızın hızla yükseldiğini hep birlikte görüyoruz. Artık bundan sonra tek hedefimiz bu inşaatı en kısa sürede tamamlayarak eğitim ve öğretime açmaktır. Başta Ankara Turhallılar Derneği Başkanı kardeşimiz Ceyhun Beken’e, Ankara’daki iş adamı hemşehrimiz Mürsel Güven’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu da "Turhal halkı üniversite fikrini çok sevmiş ve biran önce binasını tamamlayıp faaliyete geçmesini arzu etmektedir. Gayretli ve hayırsever Turhal halkının yüksekokul binamızı en kısa sürede tamamlayacağı konusunda en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır. Bu vesile bu inşaatta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ise "Turhal’a yapılan bu 4 yıllık yüksekokulumuzun bugün itibariyle 5 bölümünün açılması onaylanmıştır. Ben bu okulun Turhal’a ve Tokat’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." diye ifade etti.

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen de üniversitelerin, bulundukları yerlere büyük katkı sağladıklarını ifade ederek, üniversite inşaatının biran önce bitmesi temennisinde bulundu. Vali Taşkesen, "Bildiğiniz gibi öğrenciler bir şehir için müthiş bir katkı sağlamaktadır. Bunu inkar etmek mümkün değil. Bu yüksekokulun inşaatının en kısa sürede bitirilmesini de arzuluyorum. Turhal eski ihtişamına bu tür okullarla kavuşacağı kanaatindeyim." şeklinde konuştu. Program, Belediye Başkanı Ali Gözen’in iş adamı Mürsel Güven ve Ankara Turhallılar Derneği Başkanı Ceyhun Beken’e 4 yıllık yüksekokul inşaatına vermiş oldukları maddi ve manevi destekten dolayı teşekkür plaketi takdimi ile son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER