ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 15:47

Turhal’da 165 vatandaş umre için kutsal topraklara yolcu edildi

Turhalda 165 vatandaş umre için kutsal topraklara yolcu edildi

Turhal’dan, umre yapmak üzere kutsal topraklara giden vatandaşlar, dua ve gözyaşları arasında yolcu edildi.


Turhal’dan, umre yapmak üzere kutsal topraklara giden vatandaşlar, dua ve gözyaşları arasında yolcu edildi.

Turhal’dan 115 kişi, Tokat, Niksar ve Zile’den toplam 165 kişi umreye uğurlandı. Turhal’dan Samsun Havalimanı'na, oradan umreye gidecek olan yolcuları büyük bir kalabalık uğurladı. Vedalaşma anında duygulu anlar yaşayan umreciler ve yakınları, göz yaşlarına hakim olamadı.

Turhal Belediyesi önünde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen uğurlama törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Yetkililer, 5-15 Şubat tarihlerinde umreye 2 sefer daha yapılacağını açıkladı. Bu yılın ilk umrecilerini gönderdiklerini belirten yetkililer, bu yılın tüm umrecilere ve İslam alemine hayırlı olması temennisinde bulundu. Fırsat buldukça sürekli umreye gittiğini dile getiren Turhallı iş adamı Ahmet Gençler, “Oraların tadı bir başka, anlatılmaz, ancak insan oraları görecek ve tadacaktır. İnşallah ilçemizde bulunan arkadaş ve iş adamlarıyla o kutsal topraklara gidiyoruz. Görüşemediğimiz kişiler varsa haklarını helal etsinler. Benden yana helal olsun. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.” dedi.

Kutsal topraklara gitmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Turhal Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sami Dinler de “Şu an yaşadığımız mutluluğu tarif etmek gerçekten zor. Allah herkesin gönlüne göre versin. Geride kalanlar haklarını helal etsinler, bizden yana helal ve hoş olsun.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER