ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 09:32

Turan Çolak, bağışçı aileyle buluştu

Turan Çolak, bağışçı aileyle buluştu


Türkiye’nin 4. yüz nakli olan Turan Çolak, ilk kez bağışçı aileyi Uşak’taki evinde ziyaret etti. Ziyarette heyecanlı anlar yaşanırken anne Emine Yılmaz, oğlu Tevfik Yılmaz’ın yüzünü alan Turan Çolak’ın yüzünü ve saçlarını okşadı.
Uşak’ta geçtiğimiz yıl girişiminin ardından hayata veda eden 19 yaşındaki Uşaklı genç Tevfik Yılmaz’ın organları ailesi tarafından bağışlanmış ve 5 kişiye hayat vermişti. Tevfik Yılmaz’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle ailesi mevlid okutturmaya karar verdi. Yılmaz ailesi mevlit için oğulları Tevfik Yılmaz’ın organlarını alan Turan Çolak, İrfan Geveze, Ali Fidan ve Cansu Akkkaya ile Murat Akın’ı da etkinliğe davet etti. Bağışçı aile ile ilk kez karşılaşan Turan Çolak görüşmede büyük bir heyecan yaşadı. Anne Emine Yılmaz da Çolak’ın yüzünü ve saçlarını okşayarak mutluluğunu dile getirdi.

TURAN ÇOLAK İLK KEZ UŞAK’A GELDİ

Bu arada sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Antalya’dan otobüsle Uşak’a gelen ve ardından Yılmaz ailesinin Fatih Mahallesi’ndeki evine giden Turan Çolak, heyecanlı anlar yaşadı. Tevfik Yılmaz’ın annesi Emine Yılmaz ile babası Mehmet Yılmaz da oğullarının yüzünü Turan Çolak’ta görmekten duydukları mutluluğu ifade ederek, “Bu kadar mı benzer. Kaşları, dudakları, kulakları ve çenesindeki gamzesi oğlumuza çok benziyor” dediler. Daha önce telefonda konuştuklarını ancak ilk kez yüz yüze geldiklerini ifade eden Yılmaz ailesi bir yıl önce aldıkları bağış kararının doğru olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade etti. Sabahın erken saatlerinde Yılmaz ailesinin evinde yaşanan tanışma ve kucaklaşma dakikalarca devam etti. Anne Emine Yılmaz, Turan Çolak’ın yüzünü ve saçlarını dikkatli bir şekilde bakarak dakikalarca okşadı.

HAYATA BUNLARIN SAYESİNDE TUTUNUYORUM

Buluşmada oğlunun organlarını bağışlayarak doğru bir karar verdiğine inandığını yineleyen Emine Yılmaz, ölümün çok acı olduğunu ancak başkalarına hayat vermenin mutluluk verici bir his olduğunu ifade etti. Ölümün bu kadar acı olduğunu hiç tahmin etmediğini anlatan Emine Yılmaz, “Ben hep doğru kararlar verdim. Ölümün bu kadar acı olduğunu hiç tahmin etmiyordum. Bu kadar yakınıma düşmemişti. Allah düşmanıma vermesin. Ama bu acının üstesinden bunların sayesinde gelebiliyorum. Başka türlü oğlumun acısının üzerinden gelemezdim. Hala ilaçlarla ayakta duruyorum. Ama hakikaten nakil olan çocuklarımın desteği çok fazla. Beni hayata bağlıyorlar. Ben artık bunları özlüyorum. Aynı çocuğumu özlüyorum. Özleyince hemen arıyorum. Allah’ım bu acıyı kimseye yaşatmasın ama bu mutluluğu herkesi yaşatsın. Aynı askerlik gibi. Herkese askerlik nasip olmaz. Herkese de organ vermek de nasip olmaz. Oğlumun yüzü sivriydi. Turan’ın yüzü daha toplu. Burnu ve dudakları çok benziyor” dedi.

OĞLUM BANA ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ SİZE BIRAKTI GİTTİ

Oğlunun geçen yıl Anneler Günü öncesi hayatını kaybettiğini da bildiren Emine Yılmaz, “Oğlum bana Anneler günü hediyesi olarak sizi bıraktı. En güzel anneler günü hediyesi oldu. Ben sadece bu söyleyeceğim. Oğlum Tevfik bensiz duramazdı. Ölüm acı bir şey vadesi geldi, ben intihar demiyorum. Ama bana anneler günü hediyesi verdi. Beni hayatta tutabilmek için bu çocuklarımı verdi bana. Bağış kararı alınca elimi açıp zor durumda insan varsa onlara vereyim diye dua ettim. Allah’ım bana sizlere verdi” dedi.

Baba Mehmet Yılmaz ise “Çok mutluyum. Bunları görünce daha mutlu oluyorum. Çocukların hepsi geldi. Anlatılacak bir duygu değil yaşanması kazım. İlk kez karşılaştık. Turan oğluma çok benziyor. Kaşları, burnu, kulak aynı. Yüz hatları belli zaten. Turan’ın yüz yapısı biraz toplu” dedi.

Aile ile ilk kez görüşen Turan Çolak ise yaşadığı mutluluğu ifade etti. Heyecanlı olduğunu da söyleyen Çolak,”Benim için çok büyük bir şey şimdi bu. Daha önce telefonla konuşmuştum aileyle. İlk defa geliyorum. Ailenin yanına geldikten sonra daha çok mutlu oldum” dedi.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER