ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 15:53

Tunceli Valiliği: Çatışma ve operasyon yok

Tunceli Valiliği: Çatışma ve operasyon yok

Tunceli Valiliği, Ovacık ilçesine bağlı Elgazi köyü kırsalında PKK ve güvenlik güçleri arasında çatışma yaşanmadığını açıkladı.


Valilik, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, önceki gün PKK’lı grup ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklama yapı. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın ve yayın organlarında “Tunceli’de Çatışma”, “Tunceli’de Operasyon’’ şeklinde yer alan haberlerle ilgili olarak; 19.06.2014 günü saat 03.15 sıralarında ilimiz Ovacık ilçesi Elgazi köyü bölgesinde güvenliği sağlamak maksadıyla intikal halinde olan güvenlik güçlerimize ateş açılmış, ateş açılan bölge güvenlik güçlerimiz tarafından kısa süreli ateş altına alınmış, olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Olayla ilgili bazı ulusal ve yerel basın-yayın organlarında “Tunceli’de Çatışma ve Operasyon” şeklinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. İlimizde bahsi geçen olayla ilgili olarak herhangi bir çatışma ve operasyonel faaliyet olmamıştır.”

Genelkurmay Başkanlığı ise 19 Haziran sabaha karşı saat 03.15 sıralarında yaşanan olaya ilişkin şu bilgiyi paylaşmıştı: “Tunceli İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; inşaatı devam eden Kuşluca Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binasına malzeme getiren araçların emniyetini sağlamak maksadıyla, Tunceli Ovacık ilçesi Kuşluca köyü mülki sınırları içerisinde, 18 Haziran 2014 saat 18.00'dan itibaren Hozat-Ovacık yolu üzerinde emniyet tedbirleri alınmaya başlanmıştır. Söz konusu emniyet unsurlarının intikali esnasında, 19 Haziran 2014 saat 03.15 sıralarında 30-35 metre mesafede görüntü alınmış; bir terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen teröristlerce, unsurlarımıza ateş açılmıştır. Unsurlarımız tarafından ateşe anında karşılık verilmesi üzerine teröristler tarafından açılan ateş kesilmiştir. Yaklaşık 10 dakika sonra aynı bölgede tekrar görüntü alınması ve silah sesi duyulması üzerine bölge tekrar ateş altına alınmıştır. Söz konusu olayda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER