ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 13:36

TÜMKASDER’den şehitler için 1 milyon tekbir kampanyası


Tüm Kastamonulular Derneği (TÜMKASDER), başta şehitler olmak üzere, ahirete intikal etmiş geçmişlerin ruhuna ithafen başlattığı 1 milyon tekbir kampanyası devam ediyor. Tekbirlerin duası ise Arafat’ta yapılacak.

Genel Başkan Murat Çalık, TÜMKASDER öncülüğünde başlatılan bu anlamlı organizyonun gayesinin dili kötü sözlerden arındırma, zaman israfını önleme, Allah'a olan sevgi ve sadakati artırma ve bu kampanya sayesinde toplumdaki dayanışma ruhunu bilinçlendirme olduğunu ifade etit. Çalık, "Hepimiz bu güzel ve hayırlı kampanyaya sahip çıkmalıyız. ‘Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir.’ hadisinde de belirtildiği gibi 1 milyon tekbir kampanyamıza vesile olan herkes, karşılığını Allah katında muhakkak alacaktır." dedi.

'Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun' ayetini ilke edinerek birçok hayra vesile olunabileceğinin altını çizen Murat Çalık, “Şehitlerimizin ve ahirete intikal etmiş tüm geçmişlerimizin ruhuna hediye etmek amacıyla hedefimiz 1 milyon tekbir. Kurban Bayramı arife gününe kadar devam edecek bu kampanyaya 1 tekbir dahi olsa okuyarak, bu anlamlı organizasyona herkes katılabilir. Allah’ın izniyle duasını ise Kurban Bayramı'nda Arafat Dağı'nda yapılacak.” diye ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER