ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 15:16

TÜGİK Başkanı Güral: Kadın disiplini, iş yerinde çok faydalı


Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, kadınların iş hayatına çok katkı sağlayacağını ve kadın disiplininin iş yerinde çok faydalı olduğunu ifade etti.

Bafra Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Bafra Öğretmenevi'nde TÜGİK Genel Başkanı Güral'ın da katıldığı bir toplantı düzenledi. Güral, burada yaptığı konuşmada, "TÜGİK, 77 dernek ve bölgesel olarak 8 federasyona sahip bir çatıdır. Biz zengin bir yapıya sahibiz.500 farklı alanda hizmet veren farklı siyasi görüşlere sahip bir aileyiz. Biz bu yola severek çıktık. Özeleştiri yapmak lazım, 10 bin üyeye sahibiz ve hemen hemen hepsi genç ve kültürel olarak, coğrafi olarak birçok zenginliğe sahip bir ülkede yaşıyoruz. Yaptığımız projelerin sayısı fazla ama yeterli değil. Bizim birlikte yapabilecek çok şeyimiz var. Bölgelerimiz ve ülkemize yansıyacak tır. Biz ilk önce kendimiz sonra ailemiz ve ülkemiz için varız. Hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda ülkemize, bölgemize ve çevremize katkı sağlamak görevimizdir. Bölgesel olarak ve ülkemiz çapında üyeler arası ticareti geliştirebiliriz. Daha önce yaptığımız 400 üyemizin katıldığı bir kartvizit etkinliğinin sonucu olarak kendi aralarında yaptıkları ticaret sonucu kazanılan 10 milyon dolardır. Bu her yıl kat ve kat gelişecektir ve ülkemize, bölgemize ekonomik olarak yansıyacaktır." dedi.

Kadınların iş hayatına çok katkı sağlayacağını ve kadın disiplininin iş yerinde çok faydalı olduğunu ifade eden Güral, mümkün mertebede buna önem verilmesi gerektiğini belirtti. "Benim kendi işletmemde çalışanlarının yarısı kadındır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER