ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 11:27

TÜDESB öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı


 Almanya'nın aşkent Berlin’de 1994 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan TÜDESB Eğitim Kurumları’na bağlı lisede mezuniyet sevinci yaşandı. Almanya’da lise bitirme (Abitur) sisteminde yapılan değişiklik nedeniyle iki mezun birden veren TÜDESB’de, 33 öğrenci lise diplomasını alarak üniversiteye gitmeye hak kazandı.

Üçüncü ve dördüncü mezunlarını veren TUDESB’İ çok uzun zamandır takip ettiğini söyleyen ve mezunları tebrik eden Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin Eyalet Milletvekili Rainer-Michael Lehmann, TÜDESB’in başarılarının kendisini etkilediğini ifade etti. Öğrencilere lise bitirmenin (Abitur) ve eğitiminin önemini aktaran SPD’li politikacı Lehmann, öğrencilere başarılar diledi.

TÜDESB’in Kıta ve Okullar Bölüm Başkanı Muzaffer Toy, okullarının ulusal ve uluslararası başarılar gösterdiğini belirterek, son olarak öğrencilerinin Gürcistan’dan altın madalyayla döndüklerini hatırlattı.

TUDESB Lisesi Müdiresi Sabrina Leberecht, mezun olan öğrencilerin yedinci sınıfa başladıkları hallerini hatırlattı ve başarılarından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Bu yılın okul birincisi olan ve 1,2 ile diplomasını alan Beyza Dasdan, TÜDESB’de gördüğü eğitimden ve okul ortamından duyduğu memnuniyete dile getirerek TÜDESB yönetimine ve arkadaşlarına teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER