ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 19:57

TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı, 150 öğrenci, 25 proje ve 60 deney ile Atatürk Ortaokulu'nda açıldı.

Atatürk Ortaokulu Spor Salonu'nda yapılan açılışa Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve çok sayıda veli katıldı. Açılış kurdelesini Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, eşi Hacer Katırcı ve Mehmet Ali Katipoğlu kesti. Açılışın ardından Ali Katırcı ve heyeti stantları gezerek bilgi aldı. Burada Atatürk Ortaokulu'ndan bir öğrenci, kendi yaptıkları sabun süslemeli bir sepeti Hacer Katırcı'ya armağan etti.

Fuarda atık maddelerden resimler, eski gazetelerden işlevsel kağıtlar, sabun yapımının yanı sıra kullanışlı kitap okumak için materyaller ve Eko okul, okullarda orman gibi bir çok proje yer almakta.

Fuarla ilgili açıklama yapan Fen ve Teknoloji öğretmeni Saliha Demir, “150 öğrencimizin 25 proje ve 60 deney ile katıldığı fuarımızda amacımız öğrencilerimize araştırarak bilgiye ulaşmayı öğretmek.” dedi. Fuara gelen davetlileri, çıkışta öğrenci velileri, kendi yaptıkları tatlı türleriyle karşıladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER