ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 18:02

Trabzon 2014 Yılı İl Koordinasyon Kurulu ilk toplantısı yapıldı

Trabzon 2014 Yılı İl Koordinasyon Kurulu ilk toplantısı yapıldı


Trabzon 2014 Yılı İl Koordinasyon Kurulu ilk toplantısı Vali Abdil Celil Öz başkanlığında yapıldı. Valilik A Salonu'ndaki toplantıya Vali Öz'ün yanı sıra Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Planlama Müdürü Veysel Başer, kaymakamlar, belediye başkanları ve ilgili birim amirleri katıldı.

Vali Öz, 2013 yılında yapılan ve yeni dönemde yapılacak yatırımların ele alındığı toplantının başında yaptığı konuşmada, yatırımlarda etkin, verimli ve kaynak kullanımındaki hassasiyetlerin devam edeceğini vurguladı. İlde gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili genel rakamları veren Öz, "21 yatırımcı kuruluşumuz, 13 ana sektörde 7 milyar liranın üzerinde proje tutarı olan bin 183 yatırım projesi üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir. 2013 yılında bu yatırımlara tahsis edilen ödenek 553 milyon liraydı. 2013 yılı itibariyle son günlerde devam eden hak edişlerle beraber 420 milyon civarında nakdi gerçekleşme sağlandı. Son ödemelerle beraber bu rakamın biraz daha yükseldiğini tahmin ediyoruz." dedi.

Toplantıda, yatırımcı kuruluşların temsilcileri tek tek söz alarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Trabzon'da özellikle kış aylarında meydana gelen hava kirliliğinin konuşulduğu koordinasyon kurulu toplantısında Vali Öz, doğalgaza geçiş sürecinin hızlandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER