ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 13:45

Torpil, maytap ve çatapat satıcılarına 3 bin lira para cezası


Ramazanda çocuk ve gençlerin eğlence aracı olarak kullandığı ancak vatandaşların korkup paniğe kapılmasına neden olan maytap ve çatapat atanlar ile bunları satanlara 'Kabahatler Kanunu' kapsamında yaklaşık 3 bin liralık idari para cezası uygulandı.

Erzurum'da yaygın olarak eğlence aracı olarak kullanılan 'maytap, torpil ve çatapat' diye bilinen piroteknik patlayıcıların kullanımının önüne geçmek için polis ekipleri çalışma başlattı. Sokak aralarında, site ve apartman önlerinde patlatılarak korku ve paniğe neden patlayıcıları kullanan ve satanlara gürültü kirliliği ve huzuru bozmaktan idari para cezası uygulandı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, yoğun şikayet üzerine maytap, torpil ve çatapat gibi maddelerin izinsiz olarak satılmasını önlemek amacıyla oluşturduğu özel sivil ekiplerle 78 iş yerinde arama yaptı. Aramalarda 6 bin adet maytap, torpil, çatapat gibi madde ayrıca bu iş yerlerinde 278 paket kaçak sigara, 138 adet kullanımı yasak olan bıçak, 11 muşta ve 1 adet kuru sıkı silah ele geçirildi. İş yerinde piroteknik patlayıcı madde bulundurduğu tespit edilen 15 iş yeri sahibine Kabahatlar Kanunu'na göre 2 bin 730 TL idari para cezası uygulandı.

        Valilik, Ramazan öncesinde Erzurum'da eğlence amaçlı patlayıcı maddelerin kullanılması ve izinsiz olarak satılmasının yasaklandığını duyurmuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER