ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 16:01

Toroslar’da, olimpik yüzme havuzu

Toroslarda, olimpik yüzme havuzu


Mersin merkez Toroslar Belediyesi’nce, Çukurova Mahallesi’nde inşa edilen olimpik yüzme havuzunun yapım çalışmaları sürüyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, tüm spor branşlarına olduğu gibi yüzmeye de önem verdiklerini belirterek, tesisin en kısa sürede hizmete açılması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

'Önce insan' diye başlattıkları 10 yıllık hizmet atağında, bölge insanına her anlamda ulaşan projeler ürettiklerini vurgulayan Tuna; “Yaptığımız planlı ve programlı çalışmalarla 3. döneme başladığımız belediye başkanlığı görevimiz süresince ilçemiz, işadamlarının ve müteahhitlerin yatırım yaptığı, KOBİ’lerin geliştiği, arsa ve emlak değerlerinin sürekli arttığı bir bölge haline geldi. Çukurova Mahallesi’nde inşa ettiğimiz yüzme havuzu ile de Toroslar önemli bir tesise daha kavuşacak. Böylelikle ilçemizdeki büyük bir eksikliği gidermiş olacağız." diye konuştu.

Yürüme ve bisiklet yolu, futbol, basketbol, tenis ve paintbol gibi sporun her branşının yer aldığı Toroslarda yüzme sporunun da yapılmasına vesile olacaklarını anlatan Tuna şunları kaydetti: "Tesisin tamamlanmasının ardından Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde açtığımız spor okullarına yüzme branşını da ekleyeceğiz ve inşallah ilçemizde yüzme branşında da yetenekli sporcuların yetişmesine katkı sağlayacağız."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER