ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 11:36

TOKİ, Boyabat’a 300 konut yapacak


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) konut yamadığı ilçeler arasında bulunan Boyabat’a nihayet konut yapılacak. Daha önce anket yaptırarak vatandaşların konut taleplerini alan Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, TOKİ’nin ilçeye 300 adet konut yapacağı müjdesini verdi.

Boyabat’a yapılacak olan konutlar için ilçeye gelen TOKİ yetkilileri, Boyabat Belediyesi çalışanları ile birlikte konutların yapılacağı alanda zemin etüdü ve imar planı çalışmalarına başladı. Belediyenin konut için başvurusunu değerlendiren TOKİ, belediye tarafından gösterilen alanın kanalizasyon, su, yol durumu ve konutların inşa edileceği alanların tespit çalışmaları yapıldı.

TOKİ’nin Boyabat’a konut yapması için uzun bir süre çalışma yaptıklarını ve en son talep belirleme için anket yaptıklarını belirten Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, nihayetinde konutların Boyabat’ta da yapılacağı müjdesini verdi. TOKİ konutlarının yapımı için ihale aşamasına gelindiğini ve ilk etapta 300 adet konut yapılacağını ifade eden Ermiş, "TOKİ konutlarının yapılacağı güzel bir alan belirledik. Konutların yanında okul, cami ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı alanda hemşehrilerimizin rahat bir nefes almaları ve yaşam kalitelerini yükseltmek adına her türlü çalışma düşünüldü. İnşallah TOKİ en kısa sürede çalışmalarına başlayacak. İlçemize hayırlı olsun." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER