ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 00:01

Tokat Valisi Taşkesen basın çalışanlarını buluşturdu

Tokat Valisi Taşkesen basın çalışanlarını buluşturdu


Tokat Valisi Mustafa Taşkesen basında sansürün kaldırılması ve basın bayramı vesilesi ile basın çalışanlarına İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun yerleşkesi bahçesinde iftar yemeği verdi.

İftara Tokat Valisi Taşkesen ile birlikte İl Emniyet Müdürü Osman Balcı, Tokat genelinde görev yapan çok sayıda gazeteci ile bu meslek dalından emekli olmuş kişiler katıldı. Yemek sonrası açıklamada bulunan Vali Taşkesen, basında sansürün kaldırılışın 105. yılı olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında ‘Çok güzel bir tevafukla Ramazan ayına denk gelen bu günde ayrıca hepinizin Basın Bayramını kutluyorum’ diyerek sözlerini sürdürdü.

Demokrasinin vazgeçilmez gözardı edilmez unsurlarından birinin basın olduğunu söyleyen Taşkesen, "Basında sansür kaldırıldıktan sonra daha da özgürleşmiş, daha da gelişmiştir. Basın demokrasinin ve ülke gelişmişliğinin bir göstergesidir. Basınımız özgürlüğü halk adına kullanarak, doğru bilgi vermek, halkı aydınlatmak sureti ile demokrasinin en önemli ayaklarından birini temsil ediyor. Basının verdiği haberlerle halk doğruları seçiyor. Basın yaptığı çalışmalarla demokrasinin doğru tecelli etmesini sağlıyor. Dolayısı ile bu kadar önemli olan basının özgürlüğüne kavuşmasının 105. yılını kutluyorum." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER