ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2013 Cuma 14:58

TOFD, 3 engelli üyesine akülü araç verdi

TOFD, 3 engelli üyesine akülü araç verdi


Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Giresun’un Görele ilçesinde faaliyetini sürdüren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)Görele Şubesi, 3 engelliye akülü araç verdi.

Görele Omurilik Felçlileri Derneği'ne kayıtlı bulunan engelliler için dernek bahçesinde düzenlenen törene Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Görele Şubesi Başkanı Asiye Divli, yönetim kurulu ve engelli aileleri katıldı. Asiye Divli, tekerlekli sandalyenin engelli kimseler için çok şey ifade ettiğini söyledi. Divri, "Dünya Engelliler Günü kapsamında Şükran Bektaş, Selda Akdağ ve Mehmet Sivri isimli 3 arkadaşımıza akülü araç vereceğiz. Sağlıklı olan kimseler bilmezler fakat tekerlekli sandalye bizim için ayağımız gibidir. Biraz sonra 3 arkadaşımız akülü araba alacaklar inanın işte o an sanki biz ayaklarımıza kavuşuyoruz. Dileğimiz topluma yeni engelli bireyler katılmasın, biz de bu günleri kutlamayalım. Ne yazık ki bu da hayatın bir gerçeği. Herhangi bir kazada bedenimizin bir kısmını kaybedebiliriz. O yüzden diyoruz ki aslında her birey bir engelli adayıdır. Tüm engelli arkadaşlarım adına bizlerden desteğini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Melikoğlu, olmak üzere Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Genel Başkanı Ramazan Baş ve günümüzü kutlayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Dernek tarafından engelliler için hazırlanan 3 adet akülü tekerlekli sandalyenin dağıtımı yapıldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER