ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 15:57

TOBB, yıkılan okul yeniden yapacak

TOBB, yıkılan okul yeniden yapacak

Ardahan 23 Şubat İlköğretim Okulu'na müjde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan geldi. Yıkılan okulu TOBB yeniden yapacak.


Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Ardahan 23 Şubat İlköğretim Okulu'na müjde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan geldi. Yıkılan okulu TOBB yeniden yapacak.

Ardahan Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin yüzlerini güldürecek bir müjde verdi.

Çetin Demirci, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ardahan Sınır Kapımızın açılışında okul sözü vermişti.

Geçtiğimiz günlerde TOBB’un İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Yahya Kemal Genç Bey, Ardahan’a geldi. Yapılacak okulun yerini gördü ve notlarını aldı.

Ardahan Valiliği belirlediği yerde incelemelerde bulundu. Zemin etüdü valilik tarafından TOBB’a gönderilmesinden sonra, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ATSO Başkanı olarak ben ve Yeni Ardahan Valisi arasında bir protokol imzalanacak. Ardından ihale sürecine geçilecek. İhalenin ardından okul 12 ay içerisinde inşa ve teslim edilecek." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER