ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 14:54

TOBB, Polatlı’da gıda paketi dağıttı

TOBB, Polatlıda gıda paketi dağıttı


 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ramazan ayı dolayısıyla Ankara’nın Polatlı ilçesinde Ticaret Borsası (PTB) aracılığıyla gıda paketi dağıttı.

    Polatlı Ticaret Borsası'nda yükleme ve boşaltma işinde hasat döneminde çalışan 700 ihtiyaç sahibi işçiye temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri PTB Başkanı Yahya Toplu, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ve borsa yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

    Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, TOBB’un Türkiye genelinde yardım yaptığını, bu sene yardım miktarının 35 bin liraya çıkarıldığını söyledi. Toplu, “Eğitim ve sosyal alandaki yardımlarıyla son yıllarda büyük işler başaran TOBB, bizim aracılığımızla 7 yüz aileye her bir paketi 50 TL olmak üzere 35 bin liralık yardım yapmaktadır.” dedi.

    Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ise PTB’nin eğitimden, okul yapımına bir çok konuda sosyal yardımları olduğunu ifade etti. Çelik, “Ramazan biraz da böyledir. Biz müminler Ramazan'ın ne olduğunu anladığımızda, Ramazan hilalinin doğmasının tüm insanlık için ne anlama geldiğini anladığımızda sahici kurtuluşu da bulmuşuz demektir. O bakımdan bu yapılan yardımı ben daha büyük bir çalışmanın parçası olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.

    Konuşmaların ardından gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER