ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 15:10

TKMP ihalesi yapılacak

TKMP ihalesi yapılacak


Erzurum'da 'Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi (TKMP)' kapsamında yapılacak TKMP kadastro harita ve bilgilerinin güncellenmesi çalışmaları, eğitim ve değerlendirme toplantısı organizasyonu ihalesi yapılacak.

Tapu ve Kadastro 8. Bölge Müdürü Ali Ataman, Erzurum’unda içinde olduğu Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi ihalesinin 17 Mart 2014 tarihinde Ankara’da Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde yapılacağını söyledi. Ataman, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Dünya Bankası arasında yapılan anlaşmaya Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi kapsamında TKMP kadastro harita ve bilgilerinin güncellenmesi çalışmaları eğitim ve değerlendirme toplantısı organizasyonu ihalesi 17 Mart 2014 tarihinde Ankara’da Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünde yapılacak.” dedi.

İHALE 14 PAKET OLACAK

Erzurum’un Aşkale, Yakutiye, Aziziye ve Pasinler ilçelerinin bulunduğu toplamda 14 ihale paketi olacağını ifade eden Müdür Ataman şunları kaydetti: “Kadastro çalışmalarının yenilenmesi adı altında Aşkale17, Yakutiye’de16, Aziziye’de 4 ve Pasinler ilçesinde 2 olmak üzere Erzurum’da 39 mahalle ve köyde kadastro haritalarının yenilenmesi çalışması yapılacak. Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi'nin amacı; Mevcut Tapu-Kadastro bilgilerinin, Kadastro Kanunu'nda öngörüldüğü gibi mekansal bilgi sistemlerinin altlığını oluşturacak şekilde ve yapıda güncellemek, sayısal ve hukuksal formda bilgisayar ortamına aktararak kullanıma sunmak kadastro haritalarının sayısal kadastro ve tapu bilgilerini destekleyecek şekilde yenilenmesi ve güncellenmesi; sayısal tapu ve kadastro bilgilerinin kamu ve özel sektör kuruluşlarının hizmetine sunulması; tapu ve kadastro müdürlüklerinde müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesi; TKGM’ nün insan kaynaklarının geliştirilmesi; Türkiye’de gayrimenkul değerlemesi için en iyi uluslararası uygulamaların benimsenmesine yönelik politikaların ve kapasitenin geliştirilmesi yoluyla tapu ve kadastro hizmetlerinin etkililiğini ve verimliliğini arttırmaktır.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER