ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 16:57

TKDK'dan 'Kanatlı Eti'ne büyük destek

TKDKdan Kanatlı Etine büyük destek


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, bugüne kadar yatırımcılara 10 milyon TL’yi aşan hibe desteğinde bulunmak üzere sözleşme imzalandığını, 5 milyon TL’yi aşan hibe desteği için de sözleşme imzalama aşamasında olduklarını belirtti.

AB kırsal kalkınma desteklerini, üretici ve girişimcilerle buluşturan TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, kurumun 9. Başvuru Çağrı Dönemi (15 Şubat-15 Mart 2013) ile birlikte Samsun’da hibe desteği kapsamına giren 'Kanatlı Eti Üretimi' sektörüyle ilgili olarak, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Bülent Turan, 9. Başvuru Çağrı Dönemi ile birlikte Samsun’da kanatlı eti üretimine yönelik desteğin başladığını, bu başlık altında TKDK’ya proje sunan yatırımcılara yüzde 65’e varan oranlarda hibe desteği sağlayacaklarını belirtti. TKDK’nın, bu dönem toplam 236,4 milyon Avro tutarında hibe dağıtacağını söyleyen Turan, arzularının, Samsun’un bu desteklerden azami ölçülerde yararlanması olduğunu vurguladı.

TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü’nün, 45 uzman personeliyle başvuru sahiplerine her türlü desteği sağlayacağını belirten Turan, girişimcileri, 15 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasında TKDK'ya proje sunmaya çağırdı.

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır da ilde kanatlı eti üretimine yönelik kapasite açığı olduğunu, bu nedenle TKDK’nın sektöre yönelik hibe desteklerinin bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. İl genelinde, yatırım yapmayı düşünen girişimcileri TKDK’ya proje sunmaya çağıran Sinan Çakır, TKDK desteklerinin sanayinin ve kırsal alanların gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER