ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:39

TKDK’dan 513 milyon Euro'luk çağrı

TKDKdan 513 milyon Euroluk çağrı


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Amasya İl Koordinatörlüğü 11. proje başvuru çağrı ilanına çıktı.
TKDK Amasya İl Koordinatörü Yusuf Bayram, proje başvuru çağrı ilanındaki toplam bütçenin 512 milyon 713 bin 338 Euro olduğu söyledi.
Projelerin 30 Eylül 2013 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlayacağı ifade edilen Bayram, “Yatırımlara ilişkin 26 Ağustos 2013 tarihinde 11. başvuru ilanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, ‘Kırsal Kalkınma Programı’ kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir. Türkiye’nin katılım öncesi dönemdeki öncelikleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için kapasite oluşturmayı hedeflemekte, işletmeleri Avrupa Birliği standartlarına yükseltmeyi amaçlamaktadır.” dedi.

Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Fonları'nın önceliğe göre kullandırılacağını kaydeden Bayram; “Bu kullandırmalar, ortak tarım politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması, tarım çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması, kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması şeklinde olacaktır.
Başvurular için detaylı bilgiler www.tkdk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilir. Ayrıca, bu başvuru çağrı döneminde Kurumumuz tarafından yapılacak ilave duyuru ve bilgilendirmeler de bu çağrı ilanı kapsamında dikkate alınmalı ve söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, kurumumuzun resmi internet adresinden www.tkdk.gov.tr takip edilmelidir.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER